• Innowacyjna terapia VR w naszej szkole

06.11.2023

W ramach działania Aktywna Tablica SPE otrzymaliśmy w tym roku dotację i w miesiącach listopad-grudzień wdrażamy w naszej szkole innowacyjny projekt - Gabinet Terapeutyczny VR.

Wysokiej jakości gogle VR - Meta QUEST 2 zapewniają moc i szybkość, dzięki którym podczas terapii dzieci doświadczają niesamowitych wrażeń wchodząc w interakcje ze środowiskiem i obiektami wirtualnych światów.

• Pamiętamy!

06.11.2023

„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych…”

Delegacja klasy 5a odwiedziła Cmentarz Powązkowski. Uczniowie zapalili znicze na grobie Naszej Patronki - Ireny Sendlerowej.

Byliśmy również na grobie pani wicedyrektor Gabrieli Bobrzak w Kalwarii Zebrzydowskiej.

• SZKOŁA nie marnuje

06.11.2023

„Myślę~ nie marnuję” to hasło kampanii Urzędu m. st. Warszawy, które skłania do przemyślenia, czy zasoby takie jak jedzenie, rzeczy lub sprzęty, których już nie potrzebujemy, na pewno powinny się znaleźć w koszu na śmieci. To także impuls, do zastanowienia się nad naszymi potrzebami, a przy tym planowanie i robienie świadomych zakupów, naprawianie, dzielenie się oraz korzystanie z drugiego obiegu.

• Wystawa dla przyjaciół Ziemi

06.11.2023

W październiku kilka klas wzięło udział w ,,Wystawie dla przyjaciół Ziemi” zorganizowanej pod patronatem honorowym Prezydenta miasta stołecznego Warszawy. Celami wystawy było: kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów, budowanie świadomości zagrożeń ekologicznych, uwrażliwienie na potrzebę ochrony zasobów przyrody oraz kształtowanie postaw prospołecznych. Poziom merytoryczny oraz wspaniale przygotowana makieta planety Ziemi dostosowane były do zróżnicowanego wieku uczniów.

• Eko z Twoją Wolą

31.10.2023

W ramach projektu edukacyjnego EKO Z TWOJA WOLĄ uczniowie klasy 3b uczestniczyli w zajęciach ekologicznych podczas, których zdobyli wiedzę, o tym jakie mogą podjąć działania, aby pomóc przetrwać jeżom zimę w mieście. Uczniowie dowiedzieli się też co najbardziej zagraża miejskim jeżom oraz jak w prosty sposób wykonać domek dla jeża.

• Ślubowanie klas pierwszych

13.10.2023

Cóż to był za dzień! 13 października o godzinie 10.00 na sali gimnastycznej wśród zebranych rodziców i gości rozpoczęła się najważniejsza uroczystość w szkolnym życiu naszych pierwszoklasistów. Uczniowie klasy 1a, 1b oraz 1c złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym zostali pełnoprawnymi członkami naszej społeczności. To była wspaniała uroczystość. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie ze stresem i udowodniły, że są gotowe do podjęcia obowiązków szkolnych. Pani Dyrektor Magdalena Księżopolska pasowała na ucznia dzieci z pierwszych klas. Po części artystycznej na salę została wniesiona niespodzianka. Pyszny tort dla naszych dzielnych uczniów.

• liczba odwiedzin: 72083