17.11.2023

Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej została beneficjentem „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” (Dz. U. z 2021 r., poz. 1675). Nasza biblioteka szkolna uzyskała rządowe wsparcie finansowe w wysokości 15 000 zł (12 000 zł z dotacji oraz 3 000 zł od organu prowadzącego) przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, lektur oraz doposażenie pomieszczeń bibliotecznych.

• ZDAY.

15.11.2023

Matematyka wywołuje u Ciebie stres? Próbujesz rozwiązywać zadania, ale zajmuje Ci to strasznie dużo czasu? Czas to zmienić!

Serdecznie zapraszamy na webinar, który zmieni Twoje nastawienie do matematyki! W ten czwartek, 16.11, o 19:00. Zapisz się bezpłatnie na stronie: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty

• Międzynarodowy Dzień Tolerancji

15.11.2023

16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W tym roku na zaproszenie Dzielnicowego Centrum do Spraw Integracji dla Dzielnicy Wola włączyliśmy się w dzielnicowe obchody tego ważnego święta. Z uwagi na to, że ideały naszej Patronki Ireny Sendlerowej są nam bliskie i stanowią dla nas ważny drogowskaz moralny, bardzo cenimy takie aktywności. Warsztaty klasowe przybrały bardzo zróżnicowany przebieg, o czym można się przekonać, przeglądając galerię zdjęć.

10.11.2023

W piątek 10. listopada odbyły się w naszej szkole uroczystości z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaszczyciły nas swoją obecnością: Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola Pani Grażyna Orzechowska-Mikulska, Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Wola Pani Mariola Zielińska, Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Wola Pani Urszula Kęcik-Staniszewska. Społeczność szkolna - władze szkoły, nauczyciele, uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w apelu. Wszyscy odśpiewali hymn, następnie podziwiali występ artystyczny uczniów i odśpiewali pieśni patriotyczne "Pierwsza Brygada", "Pierwsza Kadrowa", " Przybyli ułani pod okienko". Z pozytywnym nastrojem powrócili do klas i dalszych obowiązków.

• Lekcje w CDT

06.11.2023

W obecnym roku szkolnym nasi uczniowie uczestniczą w lekcjach rozwijających kompetencje przyszłości w Centralnym Domu Technologii. Uczniowie ćwiczą umiejętności: krytycznego i projektowego myślenia, dociekania i analizowania, współpracy i kreatywności. Budowanie tych kompetencji odbywa się przez zdobywanie praktycznych umiejętności z zakresu nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki.

10.11.2023

Wielkimi krokami zbliża się 25 listopada - Dzień Pluszowego Misia. Już od 10 lat wolontariusze Fundacji Mam Marzenie, widząc potrzebę wsparcia psychologicznego dzieci przebywających w szpitalach, przekazują małym pacjentom pluszaki i zabawki właśnie w tym wyjątkowym dniu. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu i wsparciu wielu ludzi.

• liczba odwiedzin: 72011