• Laboratoria przyszłości

• aboratoria Przyszłości  to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

#

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Szkoła Podstawowa nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej w Warszawie realizuje projekt Laboratoria Przyszłości.  W ramach wyposażenia podstawowego zakupione zostały: drukarka 3D wraz z filamentami, mikrokontrolery z czujnikami, stacje lutownicze, wyposażenie Audio-Video. Dodatkowo zostały zakupione meble, sprzęty AGD, roboty wraz z oprogramowaniem, laptop do pracy z drukarką, a także materiały eksploatacyjne do pracy na technice i plastyce.

Łączna kwota dofinansowania wyniosła 113 700,00 zł. Zakupiony sprzęt, zgodnie z założeniami projektu, wykorzystywany będzie w kasach 1-8 do realizacji podstawy programowej na różnych przedmiotach oraz na zajęciach dodatkowych. Informacje o realizacji projektu umieszczane będą na stronie internetowej szkoły i profilu FB.

Komunikat_prasowy_Laboratoria_Przyszlosci_.pdf

Realizacja projektu w naszej szkole

WRZESIEŃ 2022

Z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klasy 8 postanowili przetestować sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Biesiadowali przy samodzielnie wykonanych tostach z pieczywa pełnoziarnistego. Do tego świeże warzywa i ciepła herbatka owocowa. Było pysznie i wesoło :) Zakup tosterów był strzałem w dziesiątkę!

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #Laboratoria Przyszłości

Dziewczynki z klasy 4a na lekcji matematyki obdarowały kolegów słodkościami i zadaniowymi serduszkami. Nowe tablice zakupione dzięki programowi #LaboratoriaPrzyszlosci sprawiają wszystkim wielką frajdę.

PAŹDZIERNIK 2022

Matematyka w praktyce. Rozwijamy wyobraźnię przestrzenną, ćwiczymy zdolności manualne i wspomagamy logiczne myślenie. Klocki konstrukcyjne to świetna zabawa dla wszystkich.

LISTOPAD 2022

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła drukarkę 3D. W miniony czwartek uczniowie klas 2 i 3 mieli możliwość uczestnictwa w pokazie drukarki i dowiedzieli się co można wydrukować drukarką 3D - ozdoby, przedmioty codziennego użytku, części zamienne do urządzeń, prototypy produktów, makiety architektoniczne, figurki, a nawet protezy. To było bardzo ciekawe doświadczenie. Od teraz chętne dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach, podczas których będą zgłębiać tajniki drukowania

Uczniowie klasy 4a poznają tajniki druku 3D. Obserwacja procesu wydruku wzbudziła dużo emocji.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #Laboratoria Przyszłości

GRUDZIEŃ 2022

Młodzi badacze odkrywają zjawiska niewidoczne gołym okiem. Praca z mikroskopem to świetna zabawa. Sprzęt zakupiony dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #Laboratoria Przyszłości

STYCZEŃ 2023

Prawidłowe żywienie jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na rozwój człowieka i utrzymanie przez niego dobrego stanu zdrowia. Uczniowie klasy ósmej przypomnieli sobie zasady zdrowego żywienia i wykonali koktajle według przepisów własnych. Wykorzystali przy tym sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #Laboratoria Przyszłości

LUTY 2023

Dekorujemy salę informatyczną planszami, które zawierają istotne treści edukacyjne. Cyberprzemoc to ważny temat, więc na lekcjach informatyki wracamy do niego bardzo często. Teraz do poczytania dla każdego. #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości #Laboratoria Przyszłości

MARZEC 2023

Podczas lekcji techniki uczniowie klas szóstych zapoznali się z budową i zasadami posługiwania się lutownicą. Po omówieniu zasad bhp uczniowie mogli przystąpić do lutowania. Posługiwanie się lutownicą wzbudziło duże zainteresowanie i chęć aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Sprzęt zakupiony dzięki programowi.
      #LaboratoriaPrzyszlosci. #LaboratoriaPrzyszłości #Laboratoria Przyszłości

KWIECIEŃ 2023

Doskonalimy umiejętności techniczne. Uczniowie mieli okazję złożyć roboty od podstaw. Niebawem przyjdzie czas na programowanie. Sprzęt zakupiony dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszlosci  #LaboratoriaPrzyszłości   #LaboratoriaPrzyszlosci.

MAJ 2023

Sezon truskawkowy w pełni - polecamy gofry! Jajko rozbić z mąką i olejem. Dodać mąkę, proszek do pieczenia, cukier do mleka i wszystko dokładnie wymieszać blenderem. Na rozgrzaną gofrownicę wylewamy ciasto i pieczemy gofry na złoty kolor. Truskawki oczyszczamy, płuczemy, kroimy i dekorujemy przygotowane gofry. Smacznego!

#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

CZERWIEC 2023

Przed zakończeniem roku uczniowie klas ósmych spędzali czas w obecności robotów Q-Scout. Omijanie przeszkód, jazda po wyznaczonej linii, a także wygrywanie melodii, to tylko niektóre możliwości tego robota. Zakupione dzięki programowi.
      #wspomnienia #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci