• ZJAZDY SZKÓŁ SENDLEROWSKICH

• Zjazdy Szkół Sendlerowskich to cykliczne wydarzenia, które mają na celu zjednoczenie uczniów i nauczycieli szkół, noszących imię osoby, która w czasie holokaustu, ryzykując własnym życiem, uratowała tysiące dzieci z getta warszawskiego.

Szkoły im. Ireny Sendlerowej to jedna wielka rodzina i stąd wynika nasza potrzeba, aby się spotykać, poznawać wzajemnie i wymieniać doświadczeniami i informacjami na temat naszej patronki. Zjazdy mają również na celu kultywowanie pamięci o Irenie i jej dokonaniach. Istotnym elementem każdego zjazdu są spotkania z osobami, które osobiście znały Irenę Sendlerową i które mogą opowiadać zgromadzonym ciekawostki z jej życia. Dzięki zjazdom poznajemy nowych ludzi, zawieramy przyjaźnie, a także utrzymujemy nieustanną współprace pomiędzy uczniami i nauczycielami różnych szkół noszących imię Ireny Sendlerowej.

Tradycja zjazdów szkół im. Ireny Sendlerowej zrodziła się z pomysłu warszawskich placówek noszących jej imię oraz Rzecznika Praw Dziecka. Pierwszy zjazd odbył się w 2010 r. w Gimnazjum nr 23 w Warszawie.