• Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka

• 19.03.2024 14:40
        • Nasza biblioteka szkolna przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu dla Bibliotek -  Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka. Organizatorem programu jest Wydawnictwo Sukurs Wasilewski Sp. j. z siedzibą w Warszawie.
          Głównymi celami programu są: promocja czytania oraz wsparcie pozytywnego wizerunku biblioteki szkolnej jako przyjaznego i bezpiecznego miejsca w szkole.

• 17.11.2023 14:44

• Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej została beneficjentem „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” (Dz. U. z 2021 r., poz. 1675). Nasza biblioteka szkolna  uzyskała rządowe wsparcie finansowe w wysokości 15 000 zł (12 000 zł z dotacji oraz 3 000 zł od organu prowadzącego) przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, lektur oraz doposażenie pomieszczeń bibliotecznych.

• Spotkanie z p. Przemysławem Jakóbczykiem

• 06.07.2023 17:41
        • 6 marca 2023 r. odwiedził naszą szkołę pan Przemysław Jakóbczyk – autor serii książek przygodowych „Księga samodzielności czyli przygody Zuzy ...”. Książki opowiadają o radzeniu sobie w ekstremalnych sytuacjach, determinacji, woli przetrwania oraz wykorzystaniu sprzętu survivalowego. Pan Przemysław wygłosił prelekcję na temat „Jak powstaje książka”. Opowiedział o wszystkich etapach tworzenia - od pomysłu do księgarni.  Było to ciekawe i inspirujące spotkanie. Po wykładzie można było kupić książki z autografem. Komplet książek kupiliśmy w bibliotece szkolnej.
        • Wymiana książek i planszówek

• 06.07.2023 17:37
        • Zapraszamy do wolnej wymiany książek i planszówek.
          Półka do wymiany znajduje się obok biblioteki.
          Zasada jest prosta: książka za książkę, planszówka za planszówkę.