- WYDARZENIA - linki do ważnych stron
- 2009 - Uroczystość nadania imienia Ireny Sendlerowej Gimnazjum Integracyjnemu nr 61
- 2010 - I rocznica nadania imienia – przedstawienie „Dzieci Getta”
- 2011 - Otwarcie ulicy Chłodnej
- 2011 - Dzień Patronki Święto Szkoły
- 2012 - Uroczystość nadania imienia I. Sendlerowej Szkole Podstawowej nr 236
- 2013 - Dzień Patronki Święto Szkoły
- 2013 - Otwarcie alei Ireny Sendlerowej
- 2014 - Dzień Patronki Święto Szkoły
- 2015 - Tablica pamiątkowa ul. Ludwiki 6
- 2015 - Dzień Patronki Święto Szkoły
- 2016 - Dzień Patronki Święto Szkoły
- 2017 - Dzień Patronki Święto Szkoły
- 2018 - Dzień Patronki Święto Szkoły
- 2019 - Dzień Patronki Święto Szkoły
- 2020 - Dzień Patronki Święto Szkoły
- 2021 - Dzień Patronki Święto Szkoły
- 2022 - Dzień Patronki Święto Szkoły
- 2022 - Konkurs Patron - to brzmi dumnie
- 2023 - Dzień Patronki Święto Szkoły
2015 - Dzień Patronki Święto Szkoły
4 grudnia świętowaliśmy Dzień Patronki. Klasy najmłodsze spotkały się w swoim gronie. Dzieci uczestniczyły w quizie, a po warsztatach plastycznych udekorowały pięknie dolny hol portretami Ireny Sendlerowej, sercami i okolicznościową gazetką. Uczniowie klas 4-6 i gimnazjaliści wspólnie wspominali Patronkę jako osobę, która swoim życiem, postępowaniem jasno pokazała, co jest w życiu najważniejsze. Znamy ten bodaj najsłynniejszy cytat: „Ludzi dzielić można tylko na dobrych i złych”, inne kryteria po prostu nie powinny istnieć. Podczas spotkania chcieliśmy pokazać, że to rzeczywiście prawda -zastanawialiśmy się nad tym, co w życiu najważniejsze, co w postrzeganiu drugiego człowieka powinno być dla nas najistotniejsze. Ustalaliśmy, czym jest mowa nienawiści i dlaczego tak ważne jest, żeby jej unikać. Hate speech – hejtowanie to przemoc słowna, może ranić bardziej niż nóż. Klasy 4-6 wystąpiły w scenkach, które dotyczyły trudnych sytuacji, związanych z nietolerancją wobec niepełnosprawności, innych zainteresowań, innego wyglądu itp. Aktorzy zaproponowali takie zachowania, które są zgodne z prawami ucznia, dziecka, człowieka.
W drugiej części spotkania uczniowie klas 4-6 pisali „listy do Sendlerowej”. Sformułowali wnioski, które wyciągnęli ze spotkania. Podsumowali, jak na co dzień każdy z nas może przestrzegać praw człowieka. Wzruszające listy zostały rozwieszone na dolnym korytarzu szkoły.
Gimnazjaliści z dużym zaangażowaniem włączyli się w akcję Amnesty International – po raz pierwszy w naszej szkole odbywa się w tym roku Maraton Pisania Listów. Walczymy piórem o godność ludzką. Zachęcamy rodziców, rodzeństwo, przyjaciół i znajomych, aby do piątku zajrzeć do nas i napisać list, który wyślemy do króla Arabii Saudyjskiej, do ministerstwa Burkina Faso lub do władz Iranu.
20